Jakie wieżowce biurowe zostały oddane do użytku w Warszawie w 2020 i 2021 roku?

Rok 2020 był rekordowy pod względem podaży inwestycji biurowych. Zostało oddanych do użytku blisko 800 tys. mkw. powierzchni biurowej. 

Sześć największych biurowców w 2020 roku zaoferowało ponad 400 tys. mkw. powierzchni biurowej w Warszawie. Budynki biurowe, które zostały oddane do użytku w 2020 roku to: The Warsaw Hub, Mennica Legancy Tower, Varso II, Skyliner, Widok Towers, Generation Park Y oraz DSV HQ.

W kończącym się 2021 roku na warszawski rynek trafiło 344 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej, między innymi Fabryka Norblina na warszawskiej Woli. Wielofunkcyjny kompleks składa się z części biurowej, gastronomicznej oraz rozrywkowej. Obiekt oferuje ok. 40 tys. mkw. powierzchni biurowej na wynajem klasy A. Najemcy mają do dyspozycji parking podziemny oferujący ok 770 miejsc postojowych zlokalizowanych na 3 kondygnacjach. Inwestorem jest Grupa Capital Park.

Na pograniczu Woli, Śródmieścia i Żoliborza powstaje kompleks biurowy Forest z ogólnodostępnym placem oraz terenami zielonymi. Najemcy biurowca będą mieli do dyspozycji loggie, przestronne balkony oraz tarasy na dachach. Biurowiec będzie oferował ok. 78 tys. mkw. powierzchni najmu. Kompleks złożony będzie z wieży o wysokości 120 metrów oraz kilku budynków o wysokości od 6 do 8 kondygnacji. Inwestorem jest HB Reavis.

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć najwyższego drapacza chmur w Warszawie – Varso Tower, który powstaje naprzeciwko Dworca Centralnego. Szklany wieżowiec będzie miał 310 metrów wraz z 80 metrową iglicą.  Inwestorem jest firma HB Reavis. Na wysokości 230 metrów będzie znajdować się ogólnodostępny panoramiczny taras widokowy. Kompleks biurowy będzie miał do  zaoferowania przyszłym Najemcom ok. 140 tys. mkw. komfortowej powierzchni biurowej i usługowej. Cały projekt Varso Place składa się z trzech oddzielnych budynków.

Państwowy Polski Holding Nieruchomości jest inwestorem dwóch obiektów biurowych, które zostaną oddane do użytku na przełomie 2021 i 2022 roku. Na warszawskim Muranowie, niedaleko stacji metra Dworzec Gdański, powstaje nowoczesny obiekt biurowo- handlowy Intraco Prime tuż przy starszym wieżowcu Intraco.  8 kondygnacyjny budynek dostarczy ok. 14 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Przeszklony budynek zaprojektowali architekci z konsorcjum dwóch biur: Juvenes i Pracowni Obsługi Inwestorów Pro-Invest. Druga inwestycja to trzyczęściowy kaskadowy biurowiec o nazwie Skysawa, powstający przy Ul. Świętokrzyskiej, tuż obok ronda ONZ. Dwie niższe części budynku zostały zakończone w połowie 2021 roku, zaś zakończenie 155 metrowej wieży planowane jest w połowie 2022 roku.

W Śródmieściu, niedaleko stacji metra Świętokrzyska został oddany do użytku wielokondygnacyjny biurowiec Central Point. Budynek to projekt inwestycyjny Immobel Poland. Do użytku Najemców zostanie oddane ponad 18 tys. mkw. powierzchni biurowej i 1 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Z kolei w Centralnym Obszarze Biznesu  przy Rondzie Daszyńskiego, firma Yareal powiększy swój flagowy kompleks biurowy Lixa. Powierzchnia biurowa powiększy się o dodatkowe 10 tys. mkw. Warto podkreślić, że firma wybuduje od podstaw elegancki pasaż miejski, z terenami zielonymi. Przejście będzie łączyło ul. Kasprzaka z ul. Giełdową.

Także przy Rondzie Daszyńskiego powstał 200 metrowy wieżowiec Warsaw Unit. Jest to najwyższy budynek biurowy w okolicy Ronda Daszyńskiego. Na łącznie 45 kondygnacjach powstało około 57 tys. mkw. Na parterze znajdują się lokale usługowe oraz gastronomiczne. Inwestorem jest firma Ghelamco.

Zapraszamy do kontaktu w celu poznania szczegółów na temat powyższych inwestycji.

 

Napisz do nas jakiego biura szukasz

Proszę uzupełnić pole.
Proszę uzupełnić pole.
Proszę zaakceptować zgodę.
Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana. Przepraszamy! Nie udało się wysłać wiadomości. Prosimy spróbować później.

Skontaktuj się z nami

Szukasz dogodnej lokalizacji dla swojej firmy?
Zadzwoń lub napisz, a my odpowiemy na każde Twoje pytanie.

biuro@find-office.pl

Zapraszamy do kontaktu

+48 695 482 814

+ 48 600 517 335