Informacje rynkowe

Jakie inwestycje biurowe zostaną oddane do użytku w Warszawie latach 2020 - 2021?

Na koniec 2018 roku całkowite zasoby powierzchni biurowych na warszawskim rynku wyniosły 5,46 miliona mkw.

Był to rekordowy rok pod względem transakcji na rynku nieruchomości biurowych.

Rynek warszawski nie zwalnia tempa i najbliższe lata także zapowiadają się bardzo owocnie. Na stołecznym rynku kilkanaście wieżowców znajduje się w budowie. Najwięcej nowych inwestycji biurowych powstaje na warszawskiej Woli. Ze względu na dużą podaż drapaczy chmur, rejon ten nazywany jest Centralnym Obszarem Biznesu.

Przedstawiamy Wam największe i najciekawsze projekty biurowe.

W 2020 na mapie stolicy pojawią się niebotyki, takie jak: najwyższy budynek biurowy w Unii Europejskiej – Varso Tower, osiągnie wysokość 310 metrów (HB Reavis). W tym samym roku zostanie oddany do użytku Skyliner (Karimpol Group) liczący 195 metrów wysokości oraz nieco niższy budynek The Warsaw Hub 130 metrów (Ghelamco Poland).

W dawnej fabryce Norblina powstaje wielofunkcyjny projekt, łączący nowoczesną powierzchnie biurową z unikalną ofertę handlową, w której znajdą się liczne kawiarnie, restauracje oraz kameralne butiki, inwestorami są Grupa Capital Park oraz Madison International Realty. Obiekt zostanie oddany do użytku na początku 2021 roku.

W tym samym roku zostaną oddane jeszcze dwa biurowce klasy A, Warsaw UNIT (Ghelamco) oraz Generation Park Y (Skanska).

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wynajmem powierzchni biurowej w powyższych inwestycjach, zapraszamy do kontaktu z nami.

Przygotujemy ofertę dopasowaną dla potrzeb Państwa firmy.

Zapraszamy do kontaktu:

e- mail: biuro@find-office.pl

Telefon:

+ 48 888 699 929;

+ 48 600 517 335

Biuro w zabytkowej kamienicy w Centralnym Obszarze Biznesu

Zakończył się proces rewitalizacji zabytkowej kamienicy z początku XX wieku. Przekształcono ją w nowoczesny biurowiec, klasy A+,spełniający najwyższe standardy.

Przedwojenna kamienica przy ul. Poznańskiej, znana jest również pod nazwą Kamienica Zyberta. Konstrukcja gmachu rozpoczęła się w 1903 roku i trwała 1 rok. Ciekawostką jest, że w latach 1945-1958 mieszkał tu i tworzył wybitny warszawski poeta Miron Białoszewski.

Po rewitalizacji budynek oferuje 3600 mkw powierzchni biurowej oraz 500 mkw powierzchni handlowej. Zapewniając także 21 miejsc parkingowych w garażu podziemnym.

2019-03-28

Źródło: urbanity.pl

 

Nadchodzący trend - specjalizacja coworkingów !

Do Polski wchodzi nowy trend -specjalizacji coworkingów.

Duże sieci elastycznych biur, dopiero zaczynają tworzyć przestrzenie ukierunkowane pod konkretnych użytkowników. Na razie tematyczne biura, powstają w przestrzeniach butikowych.

W Warszawie istnieją już coworkingi jak colegal, czyli elastyczne powierzchnie tylko dla prawników. Na warszawskim Wilanowie, powstał niedawno coworking- rodzicielski. Oprócz elastycznej powierzchni biurowej,  pracujące zawodowo mamy, mogą skorzystać z usług opieki nad dziećmi. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można połączyć dwie sfery życia.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, tego typu rozwiązaniami.

2019-03-20

Warszawa prezentuje się na targach MIPIM. 

Warszawa prezentuje się na targach MIPIM.
Podczas tegorocznych targów inwestycyjnych w Cannes Warszawa zaprezentowała swoje plany rozwoju. Na targach odbyła się premiera raportu na temat potencjału inwestycyjnego oraz sytuacji na rynku nieruchomości w stolicy – „Warsaw your place to invest”.
Warszawa to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania w Europie, co potwierdzają prestiżowe międzynarodowe rankingi, w tym m.in. przygotowany przez Financial Times (serwis fDi Markets), który plasuje Warszawę na 3. miejscu wśród najbardziej przyjaznych biznesowi miast przyszłości w Europie 2018/2019. Z kolei w najnowszym rankingu fDi Magazine, stolica już po raz trzeci została uznana liderem wśród polskich miast przyszłości 2019/2020. Trzymamy kciuki za nowe inwestycje biurowe w Stolicy.

źródło: NowaWarszawa

2019-03-13

 

 

Inspirujące biuro

Google projektując swoje biura dba o samopoczucie swoich pracowników. W warszawskim wieżowcu przy ul. Emilii Plater, na kilku piętrach, pracownicy mają do dyspozycji m.in. swoją własną restaurację z widokiem na Pałac Kultury i Nauki, siłownię, karuzelę, pokój gier czy pokoje do spania.

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/google-warszawa-odwiedzilismy-biuro-technologicznego,4978036,artgal,t,id,tm.html?fbclid=IwAR1r4h20bo16YgJ_nZgfGojPIOnqviaHRhw-JCJW7X8BPjEjEjCn2f-UUUE

2019-03-05

Wysoki popyt na biura w Warszawie

Popyt na powierzchnie biurowe w Warszawie utrzymuje się na wysokim poziomie, czego wynikiem jest rekordowy wolumen transakcji najmu w 2018 roku, który wyniósł 858 000 mkw.

Warto dodać, że wskaźnik powierzchni niewynajętej na koniec 2018 roku wyniósł 8,7%, co stanowi najniższą wartość od 2012 roku.

 

2019-02-26

Nowe dwa wieżowce na warszawskiej Woli

Warszawski skyline w najbliższych latach może wzbogacić się o dwie wieże. Wola Tower może mieć 200 metrów wysokości oraz niższy niebotyk 132 metrów wysokości.

 

 

 

2019-03-01