Informacje o rynku biurowym

Jakie wieżowce biurowe zostały oddane do użytku w Warszawie w 2020 i 2021 roku?

Rok 2020 był rekordowy pod względem podaży inwestycji biurowych. Zostało oddanych do użytku blisko 800 tys. mkw. powierzchni biurowej. 

Sześć największych biurowców w 2020 roku zaoferowało ponad 400 tys. mkw. powierzchni biurowej w Warszawie. Budynki biurowe, które zostały oddane do użytku w 2020 roku to: The Warsaw Hub, Mennica Legancy Tower, Varso II, Skyliner, Widok Towers, Generation Park Y oraz DSV HQ.

W kończącym się 2021 roku na warszawski rynek trafiło 344 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej, między innymi Fabryka Norblina na warszawskiej Woli. Wielofunkcyjny kompleks składa się z części biurowej, gastronomicznej oraz rozrywkowej. Obiekt oferuje ok. 40 tys. mkw. powierzchni biurowej na wynajem klasy A. Najemcy mają do dyspozycji parking podziemny oferujący ok 770 miejsc postojowych zlokalizowanych na 3 kondygnacjach. Inwestorem jest Grupa Capital Park.

Na pograniczu Woli, Śródmieścia i Żoliborza powstaje kompleks biurowy Forest z ogólnodostępnym placem oraz terenami zielonymi. Najemcy biurowca będą mieli do dyspozycji loggie, przestronne balkony oraz tarasy na dachach. Biurowiec będzie oferował ok. 78 tys. mkw. powierzchni najmu. Kompleks złożony będzie z wieży o wysokości 120 metrów oraz kilku budynków o wysokości od 6 do 8 kondygnacji. Inwestorem jest HB Reavis.

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć najwyższego drapacza chmur w Warszawie – Varso Tower, który powstaje naprzeciwko Dworca Centralnego. Szklany wieżowiec będzie miał 310 metrów wraz z 80 metrową iglicą.  Inwestorem jest firma HB Reavis. Na wysokości 230 metrów będzie znajdować się ogólnodostępny panoramiczny taras widokowy. Kompleks biurowy będzie miał do  zaoferowania przyszłym Najemcom ok. 140 tys. mkw. komfortowej powierzchni biurowej i usługowej. Cały projekt Varso Place składa się z trzech oddzielnych budynków.

Państwowy Polski Holding Nieruchomości jest inwestorem dwóch obiektów biurowych, które zostaną oddane do użytku na przełomie 2021 i 2022 roku. Na warszawskim Muranowie, niedaleko stacji metra Dworzec Gdański, powstaje nowoczesny obiekt biurowo- handlowy Intraco Prime tuż przy starszym wieżowcu Intraco.  8 kondygnacyjny budynek dostarczy ok. 14 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Przeszklony budynek zaprojektowali architekci z konsorcjum dwóch biur: Juvenes i Pracowni Obsługi Inwestorów Pro-Invest. Druga inwestycja to trzyczęściowy kaskadowy biurowiec o nazwie Skysawa, powstający przy Ul. Świętokrzyskiej, tuż obok ronda ONZ. Dwie niższe części budynku zostały zakończone w połowie 2021 roku, zaś zakończenie 155 metrowej wieży planowane jest w połowie 2022 roku.

W Śródmieściu, niedaleko stacji metra Świętokrzyska został oddany do użytku wielokondygnacyjny biurowiec Central Point. Budynek to projekt inwestycyjny Immobel Poland. Do użytku Najemców zostanie oddane ponad 18 tys. mkw. powierzchni biurowej i 1 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Z kolei w Centralnym Obszarze Biznesu  przy Rondzie Daszyńskiego, firma Yareal powiększy swój flagowy kompleks biurowy Lixa. Powierzchnia biurowa powiększy się o dodatkowe 10 tys. mkw. Warto podkreślić, że firma wybuduje od podstaw elegancki pasaż miejski, z terenami zielonymi. Przejście będzie łączyło ul. Kasprzaka z ul. Giełdową.

Także przy Rondzie Daszyńskiego powstał 200 metrowy wieżowiec Warsaw Unit. Jest to najwyższy budynek biurowy w okolicy Ronda Daszyńskiego. Na łącznie 45 kondygnacjach powstało około 57 tys. mkw. Na parterze znajdują się lokale usługowe oraz gastronomiczne. Inwestorem jest firma Ghelamco.

Zapraszamy do kontaktu w celu poznania szczegółów na temat powyższych inwestycji.

 

The Bridge - najnowsza inwestycja Ghelamco

The Bridge to najnowszy projekt Ghelmaco.

Liczący 174 metry wieżowiec stanie u zbiegu ulicy Towarowej i Grzybowej, przy placu Europejskim.

The Bridge zaoferuje 47 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej.

Przewidywany termin zakończenia budowy The Bridge to koniec 2024 r.

#findoffice #inwestycje #biurowiecwarszawa #thebridge #inwestycja

Foto: Ghelamco

Warszawski rynek biurowy w 2019 i 2020 roku.

Jakie inwestycje biurowe zostały oddane do użytku w 2019 roku w Warszawie?

W ostatnich latach możemy zaobserwować bardzo dynamiczną aktywność inwestorów na rynku biurowym w Warszawie. W 2019 roku zostały oddane do użytku spektakularne inwestycje biurowe, jak Wola Retro (deweloper Develia, 24 500 m kw.), Moje Miejsce B1 (deweloper Echo Investment, 18 700 mkw.),

Generation Park Z (deweloper Skanska, 17 300 mkw.), Spark B (deweloper Skanska 15 700 mkw.),Vector+ (13 700 mkw.), The Park 6 (11 200 mkw.), oraz Nowa Rotunda, jeden z najbardziej znanych obiektów Warszawy (3 000 mkw.).

Padła również rekordowa w historii kraju transakcja wynajmu powierzchni biurowej, czyli najem przez bank MBank 45 600 mkw. w Mennica Legacy Tower (65 600 mkw.).

Rok 2019 kończymy więc w doskonałej kondycji na rynku nieruchomości komercyjnych.

Jakie inwestycje zostaną oddane do użytku w 2020 roku w Warszawie?

 Jaki będzie rok 2020 na rynku biurowym w Warszawie? Rok 2020 będzie kontynuacją oddawania do użytku kolejnych budynków biurowych, głównie na Woli oraz w Śródmieściu, takich jak; The Warsaw Hub (deweloper Ghelamco 70 000 mkw., 130 metrów wysokości), Skyliner (deweloper Karimpol, 43 000 mkw., 165 metrów wysokości), Widok Towers (deweloper S+B, 30 000 mkw. 95 metrów wysokości), Chmielna 89 (deweloper Cavatina, 45 500 mkw.), oddane zostaną do użytku Browary Warszawskie (deweloper Echo Investment, Biura przy Willi 15 000 mkw.), które są konceptem mixed – use, czyli skupiają przestrzeń biurową, mieszkalną oraz handlową. W 2020 roku planowane jest oddanie do użytku EC Powiśle (deweloper White Star i Tristan Capital Partners, 28 000 mkw. powierzchni biurowej, 15 000 mkw. powierzchni handlowo – usługowej i około 6 000 mkw. powierzchni mieszkalnej). W trakcie budowy jest także siedziba duńskiej firmy DSV na warszawskim Mokotowie (30 000 mkw.). W roku 2020 przewiduje się spowolnienie gospodarcze na światowych rynkach, co zaczynamy obserwować u naszego największego partnera handlowego – Niemiec, w jakim stopniu przełoży się to w kolejnym roku na rynek nieruchomości w Polsce trudno dzisiaj przewidywać, jednakże nowe inwestycje, które zostaną oddane do użytku w 2020 roku zostały już w większości skomercjalizowane i będą napędzały wskaźniki koniunktury rynku powierzchni komercyjnych.

Czy najemcy będą przeprowadzali się do nowych biur? Czy starsze bydynki biurowe będą pustoszeć?

Można zaobserwować taką sytuację. Nowe inwestycje, głównie na warszawskiej Woli, gdzie powstaje nowe centrum biurowe stolicy sprzyjają wędrówkom najemców. Konsekwencją tego jest i będzie migracja firm między budynkami i dzielnicami. Przykładami największych transakcji mogą być bank MBank, który zajmie 45 600 mkw. w budynku Mennica Legacy Tower oraz bank PKO BP, który przeprowadzi się do budynku Chmielna 89 i zajmie ponad 24 000 mkw.

Szukasz nowego biura w Warszawie?

Zapraszamy do kontaktu!

Find Office – najlepsze biura w Warszawie.

+48 600 517 335

+48 888 699 929

2020-03-01

Jakie inwestycje biurowe zostaną oddane do użytku w Warszawie latach 2020 - 2021?

Na koniec 2018 roku całkowite zasoby powierzchni biurowych na warszawskim rynku wyniosły 5,46 miliona mkw.

Był to rekordowy rok pod względem transakcji na rynku nieruchomości biurowych.

Rynek warszawski nie zwalnia tempa i najbliższe lata także zapowiadają się bardzo owocnie. Na stołecznym rynku kilkanaście wieżowców znajduje się w budowie. Najwięcej nowych inwestycji biurowych powstaje na warszawskiej Woli. Ze względu na dużą podaż drapaczy chmur, rejon ten nazywany jest Centralnym Obszarem Biznesu.

Przedstawiamy Wam największe i najciekawsze projekty biurowe.

W 2020 na mapie stolicy pojawią się niebotyki, takie jak: najwyższy budynek biurowy w Unii Europejskiej – Varso Tower, osiągnie wysokość 310 metrów (HB Reavis). W tym samym roku zostanie oddany do użytku Skyliner (Karimpol Group) liczący 195 metrów wysokości oraz nieco niższy budynek The Warsaw Hub 130 metrów (Ghelamco Poland).

W dawnej fabryce Norblina powstaje wielofunkcyjny projekt, łączący nowoczesną powierzchnie biurową z unikalną ofertę handlową, w której znajdą się liczne kawiarnie, restauracje oraz kameralne butiki, inwestorami są Grupa Capital Park oraz Madison International Realty. Obiekt zostanie oddany do użytku na początku 2021 roku.

W tym samym roku zostaną oddane jeszcze dwa biurowce klasy A, Warsaw UNIT (Ghelamco) oraz Generation Park Y (Skanska).

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wynajmem powierzchni biurowej w powyższych inwestycjach, zapraszamy do kontaktu z nami.

Przygotujemy ofertę dopasowaną dla potrzeb Państwa firmy.

Zapraszamy do kontaktu:

e- mail: biuro@find-office.pl

Telefon:

+ 48 888 699 929;

+ 48 600 517 335

Biuro w zabytkowej kamienicy w Centralnym Obszarze Biznesu

Zakończył się proces rewitalizacji zabytkowej kamienicy z początku XX wieku. Przekształcono ją w nowoczesny biurowiec, klasy A+,spełniający najwyższe standardy.

Przedwojenna kamienica przy ul. Poznańskiej, znana jest również pod nazwą Kamienica Zyberta. Konstrukcja gmachu rozpoczęła się w 1903 roku i trwała 1 rok. Ciekawostką jest, że w latach 1945-1958 mieszkał tu i tworzył wybitny warszawski poeta Miron Białoszewski.

Po rewitalizacji budynek oferuje 3600 mkw powierzchni biurowej oraz 500 mkw powierzchni handlowej. Zapewniając także 21 miejsc parkingowych w garażu podziemnym.

2019-03-28

Źródło: urbanity.pl

 

Nadchodzący trend - specjalizacja coworkingów !

Do Polski wchodzi nowy trend -specjalizacji coworkingów.

Duże sieci elastycznych biur, dopiero zaczynają tworzyć przestrzenie ukierunkowane pod konkretnych użytkowników. Na razie tematyczne biura, powstają w przestrzeniach butikowych.

W Warszawie istnieją już coworkingi jak colegal, czyli elastyczne powierzchnie tylko dla prawników. Na warszawskim Wilanowie, powstał niedawno coworking– rodzicielski. Oprócz elastycznej powierzchni biurowej,  pracujące zawodowo mamy, mogą skorzystać z usług opieki nad dziećmi. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można połączyć dwie sfery życia.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, tego typu rozwiązaniami.

2019-03-20

Warszawa prezentuje się na targach MIPIM. 

Warszawa prezentuje się na targach MIPIM.
Podczas tegorocznych targów inwestycyjnych w Cannes Warszawa zaprezentowała swoje plany rozwoju. Na targach odbyła się premiera raportu na temat potencjału inwestycyjnego oraz sytuacji na rynku nieruchomości w stolicy – „Warsaw your place to invest”.
Warszawa to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania w Europie, co potwierdzają prestiżowe międzynarodowe rankingi, w tym m.in. przygotowany przez Financial Times (serwis fDi Markets), który plasuje Warszawę na 3. miejscu wśród najbardziej przyjaznych biznesowi miast przyszłości w Europie 2018/2019. Z kolei w najnowszym rankingu fDi Magazine, stolica już po raz trzeci została uznana liderem wśród polskich miast przyszłości 2019/2020. Trzymamy kciuki za nowe inwestycje biurowe w Stolicy.

źródło: NowaWarszawa

2019-03-13

 

 

Inspirujące biuro

Google projektując swoje biura dba o samopoczucie swoich pracowników. W warszawskim wieżowcu przy ul. Emilii Plater, na kilku piętrach, pracownicy mają do dyspozycji m.in. swoją własną restaurację z widokiem na Pałac Kultury i Nauki, siłownię, karuzelę, pokój gier czy pokoje do spania.

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/google-warszawa-odwiedzilismy-biuro-technologicznego,4978036,artgal,t,id,tm.html?fbclid=IwAR1r4h20bo16YgJ_nZgfGojPIOnqviaHRhw-JCJW7X8BPjEjEjCn2f-UUUE

2019-03-05

Wysoki popyt na biura w Warszawie

Popyt na powierzchnie biurowe w Warszawie utrzymuje się na wysokim poziomie, czego wynikiem jest rekordowy wolumen transakcji najmu w 2018 roku, który wyniósł 858 000 mkw.

Warto dodać, że wskaźnik powierzchni niewynajętej na koniec 2018 roku wyniósł 8,7%, co stanowi najniższą wartość od 2012 roku.

 

2019-02-26

Nowe dwa wieżowce na warszawskiej Woli

Warszawski skyline w najbliższych latach może wzbogacić się o dwie wieże. Wola Tower może mieć 200 metrów wysokości oraz niższy niebotyk 132 metrów wysokości.

 

 

 

2019-03-01