Informacje o rynku biurowym

Co nas czeka na Rynku biurowym w Warszawie w 2024 roku?

Rozpoczynający się 2024 obfituje w wiele interesujących wydarzeń na rynku biurowym w Warszawie. Powstają nowe wieżowce biurowe, a w perspektywie najbliższych lat planowane są kolejne inwestycje. Rynek będzie dynamiczny pod kątem inwestycyjnym, ekspansji firm i przebudowy powierzchni biurowych w duchu ESG.

Warszawski rynek biurowy jest dynamiczny. Mamy za sobą dobry 2023 rok. Firmy w dalszym ciągu poszukują dobrze skomunikowanych lokalizacji, głównie w Śródmieściu i na warszawskiej Woli, która w ostatnich latach stała się nowym centrum biurowym Warszawy.  W ofercie naszej firmy posiadamy budynki, które zostaną oddane do użytku w 2025 i 2026 roku. W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie firmy oczekują od doradców biurowych kompleksowej usługi oraz wysokiej jakości serwisu, dzięki czemu oszczędzają czas i optymalizują koszty. Jako konsorcjum firm oferujemy kompleksową usługę, w skład której wchodzi benchmark  rynku biurowego, negocjacje i renegocjacje warunków najmu, indywidualny projekt powierzchni biurowej, prace budowlane i umeblowanie biura, wszystko w oparciu o ESG i najnowsze trendy. W przypadku indywidualnych potrzeb Klienta przeprowadzamy także badanie zespołu pracowników w zakresie oczekiwań dotyczących nowej lokalizacji, sposobu pracy, charakteru biura i jego lokalizacji. Badanie przeprowadzamy we współpracy z Uniwersytetem SWPS, co pozwala na wyłonienie najbardziej dopasowanego dla danej firmy biura, mówi Marcin Szlęzak, Partner Zarządzający Find Office.

W ofercie Find Office znajduje się kilka powstających budynków biurowych w Warszawie, między innymi Skyliner II, szkicu APA Wojciechowski Architekci. Będzie biurowcem o wysokości 130 metrów, powstaje przy Rondzie Daszyńskiego na warszawskiej Woli. Z bezpośrednim dostępem do stacji metra. Budynek ten zajmie miejsce tuż obok pierwszego etapu inwestycji. Nowy warszawski biurowiec Skyliner II ma liczyć 24,000 mkw. powierzchni, rozmieszczonej na 28 kondygnacjach. Z tej powierzchni, większość, czyli 23,000 mkw., zostanie przeznaczona na biura, natomiast lokale handlowo-usługowe zajmą blisko 1,000 mkw. Pod względem architektonicznym, budynek ten będzie nawiązywał do pierwszej fazy kompleksu Skyliner, która została oddana do użytku na początku 2021 roku, i w naturalny sposób dopełni pozostałą przestrzeń działki. Oba wieżowce zostaną połączone wspólnym podium. W ramach drugiej fazy inwestycji, w pełni przeszklone foyer wejściowe zostanie wyposażone w otwarty, podświetlony, dwukondygnacyjny hol i antresolę, będącą reprezentacyjnym elementem obu etapów budowy. Podobnie jak w pierwszej fazie, także i tutaj zaplanowano reprezentacyjne schody prowadzące do foyer. Wnętrze będzie zdominowane bujną roślinnością naturalną. Łącznie, ogólnodostępne podium kompleksu będzie posiadało 4,500 mkw. powierzchni przeznaczonej na strefę handlowo-usługową, z której będą mogli korzystać zarówno najemcy, jak i okoliczni mieszkańcy.

Kolejnym budynkiem jest powstający między stacjami metra Rondo ONZ i Rondo Daszyńskiego kompleks biurowy Studio. Budowa dwuetapowego kompleksu rozpoczęła się w sierpniu 2021 roku. Pierwszy etap, Studio B, został ukończony i oddany do użytku w listopadzie 2023 roku. Zgodnie z ustalonym harmonogramem, budynek zostanie ukończony i oddany do użytku w 2025 roku. Wieżowiec o wysokości 105 metrów dostarczy na lokalny rynek 26 600 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Studio A będzie kontynuacją stylistyczną pierwszej fazy kompleksu.

W bliskiej odległości od Ronda ONZ powstaje kompleks biurowo-hotelowy Upper One, zastępując dawny budynek Atrium International. Kompleks Upper One ma być gotowy w 2026 roku i powstaje w czasie trwającej luki podażowej na rynku warszawskim. Oferować będzie 35 900 metrów kwadratowych nowoczesnej i zrównoważonej przestrzeni biurowej, oraz około 11 000 metrów kwadratowych powierzchni hotelowej. Wieża biurowa wyróżni się elegancką, harmonijkową fasadą, tworzącą charakterystyczny skyline miasta. Projekt ten będzie również posiadał panoramiczne windy oraz blisko 400 metrów kwadratowych tarasów na najwyższych piętrach 34-kondygnacyjnego budynku biurowego, które dodatkowo urozmaicą jego unikalny design.

Przy Placu Europejskim powstaje biurowiec The Bridge. Budynek będzie połączony z dawną siedzibą wydawnictwa Bellona, dzieląc z nią wspólne lobby. Wieżowiec o wysokości 174 metrów oferować będzie 47 tysięcy metrów kwadratowych najwyższej klasy powierzchni biurowej. Zaprojektowany na 40 piętrach, wyposażony będzie w około 280 miejsc parkingowych oraz udogodnienia dla rowerzystów, w tym 147 miejsc postojowych, szafki i prysznice. Będzie także wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i proekologiczne. The Bridge jako pierwszy projekt biurowy w Europie Środkowo-Wschodniej otrzymał prestiżowe certyfikaty SmartScore i WiredScore, przyznawane najbardziej zaawansowanym technologicznie budynkom na świecie. Planowany termin zakończenia budowy wieżowca to I kwartał 2025 roku.

Co nas czeka w kolejnych latach na rynku biurowym, jakie nowe inwestycje powstaną?

Karolina Szlęzak, Partner w Find Office zauważa, że w kolejnych latach możemy oczekiwać kontynuacji dynamicznego rozwoju warszawskiego rynku biurowego, z coraz większym naciskiem na innowacyjność, zrównoważony rozwój oraz dostosowanie do indywidulanych potrzeb współczesnych użytkowników. Jednym z najbardziej interesujących obszarów pod względem nowych inwestycji w mieście jest planowany rejon Placu Grzybowskiego. Deweloperzy od dawna mają zamiar w tym miejscu wznosić nowoczesne wieżowce. Jedną z planowanych lokalizacji jest teren dawnego Teatru Żydowskiego. W sąsiedztwie Placu Grzybowskiego przewiduje się również budowę trzech wież o wysokości ponad stu metrów.

 

Podsumowując jednocześnie miniony 2023 rok, obserwowaliśmy wiele istotnych wydarzeń. Według danych Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych, do końca grudnia 2023 roku zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w stolicy wyniosły prawie 6 229 800 metrów kwadratowych. W czwartym kwartale 2023 roku na rynek dostarczono 40 600 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej w ramach dwóch projektów: Lakeside na Mokotowie oraz Studio B w strefie Obrzeża Centrum – Zachód. Łącznie, wraz z projektami z wcześniejszych kwartałów, dostarczono łącznie 60 870 metrów kwadratowych powierzchni biurowej od początku roku.

Na koniec czwartego kwartału 2023 roku wskaźnik pustostanów w Warszawie osiągnął wartość 10,4%, co stanowi spadek o 0,2 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim kwartałem i o 1,2 punktu procentowego w porównaniu z analogicznym okresem w 2022 roku. Dostępność powierzchni biurowej wynosiła 646 700 metrów kwadratowych, przy czym wskaźnik pustostanów w strefach centralnych spadł do 8,5%, a poza centrum nieznacznie wzrósł, osiągając 11,9%.

W 2023 roku popyt na nowoczesne powierzchnie biurowe osiągnął poziom 748 800 metrów kwadratowych, z czego 255 600 metrów kwadratowych przypadło na czwarty kwartał. Największym zainteresowaniem najemców cieszyły się strefy: Centrum, Centralny Obszar Biznesu oraz Służewiec.

W okresie od października do końca grudnia 2023 roku największy udział w strukturze popytu przypadł na renegocjacje – 49,3%, oraz nowe umowy (włączając umowy przednajmu) – 43,2%. Ekspansje oraz powierzchnia wynajęta na własny użytek stanowiły odpowiednio 4,2% i 3,3% zarejestrowanego popytu.

ESG

ESG (Environmental, Social, Governance) to koncepcja, która staje się coraz bardziej popularna w dzisiejszych czasach. Odgrywa ona ważną rolę w biznesie i ma znaczny wpływ na podejmowanie decyzji przez inwestorów oraz konsumentów. W ostatnim czasie ESG zaczęło wpływać również na branżę biurową i zmieniać podejście do projektowania, budowania i zarządzania biurami.

 

Środowisko naturalne

 

Pierwszym czynnikiem, który zyskuje na znaczeniu w kontekście ESG, jest środowisko naturalne. Firmy coraz bardziej zdają sobie sprawę z wpływu swojej działalności na planetę i zaczynają działać w sposób zrównoważony. W przypadku biur oznacza to wykorzystanie materiałów o niskiej emisji węgla, wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych oraz dbałość o efektywność energetyczną budynków. Dzięki temu biura są bardziej przyjazne dla środowiska i zmniejszają swój negatywny wpływ na planetę.

 

Wpływ na społeczeństwo

 

Drugim czynnikiem jest społeczna odpowiedzialność biznesu.

ESG zachęca firmy do podejmowania działań, które przyczyniają się do pozytywnego wpływu na społeczeństwo.

W przypadku biur oznacza to między innymi budowanie przestrzeni pracy, która sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu pracowników.

Firmy projektują biura z myślą o ergonomii i zdrowiu pracowników, zapewniając np. odpowiednie oświetlenie, klimatyzację, jak również strefy relaksu, w których pracownicy mogą odpocząć.

 

Zarządzanie

 

Trzecim czynnikiem jest dobre zarządzanie korporacyjne.

W kontekście ESG oznacza to przejrzystość w działaniu i dbałość o etykę biznesową.

Firmy, które stosują się do tych zasad, cieszą się lepszą reputacją i zaufaniem klientów oraz inwestorów. W przypadku biur oznacza to między innymi zapewnienie bezpieczeństwa danych, transparentność w zarządzaniu finansami oraz dbałość o zgodność z przepisami i standardami.

ESG zmienia podejście do projektowania i zarządzania biurami, ale również wpływa na preferencje klientów. Firmy i inwestorzy zaczynają coraz bardziej interesować się biurami, które są zgodne z zasadami ESG, a to z kolei prowadzi do wzrostu zapotrzebowania na takie budynki. Dlatego też, coraz więcej deweloperów i właścicieli biur inwestuje w zrównoważone budynki i wprowadza zasady ESG w swoje strategie zarządzania.

 

Co wydarzyło się na rynku biurowym w 2022 roku ?

Na koniec grudnia 2022 roku zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Warszawie wyniosły prawie 6 269 000 mkw. W Q4 2022 roku na stołeczny rynek dostarczono 8700 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej – projekt DPD headquarter. Od początku 2022 roku na rynek biurowy w Warszawie dostarczono w totalu prawie 237 000 mkw. Nowoczesnej powierzchni biurowej.

 

Na koniec IV kwartału 2022 w Warszawie wskaźnik pustostanów osiągnął wartość 11,6% (zaliczył spadek o 0,55 % w porównaniu z kwartałem III oraz spadek o 1,1 % w odniesieniu do analogicznego okresu w 2021 roku).

Dostępność powierzchni biurowej wynosiła 726 400 mkw. W Centralnym Obszarze Biznesu współczynnik pustostanów spadł do 10,5%, natomiast poza centrum miasta osiągnął 12,4%.

 

W całym 2022 roku popyt na nowoczesne powierzchnie biurowe osiągnął ponad 860 000 mkw., w tym ponad 253 000 mkw. przypadło na IV kw. 2022 roku. Największym zainteresowaniem najemców cieszyły się strefy Centrum, Centralny Obszar Biznesu oraz Mokotów.

 

W okresie od października do końca grudnia 2022 roku najwyższy udział w strukturze popytu odnotowały nowe umowy (włączając umowy przednajmu) – 52% oraz renegocjacje istniejących umów, które stanowiły 41%. Ekspansje stanowiły jedynie 6% zarejestrowanego popytu.

 

Największymi transakcjami w Q4 były: nowa umowa najmu prawie 14 000 mkw. w biurowcu Konstruktorska Business Center zawarta przez Lionbridge, przedłużenie umowy najmu na 8700 mkw. przez Budimex w budynku Wola Retro oraz przedłużenie umowy najmu na 8400 mkw. przez Roche w budynku Graffit.

 

 

Źródło: Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych, Focus on business

Jakie wieżowce biurowe zostały oddane do użytku w Warszawie w 2020 i 2021 roku?

Rok 2020 był rekordowy pod względem podaży inwestycji biurowych. Zostało oddanych do użytku blisko 800 tys. mkw. powierzchni biurowej. 

Sześć największych biurowców w 2020 roku zaoferowało ponad 400 tys. mkw. powierzchni biurowej w Warszawie. Budynki biurowe, które zostały oddane do użytku w 2020 roku to: The Warsaw Hub, Mennica Legancy Tower, Varso II, Skyliner, Widok Towers, Generation Park Y oraz DSV HQ.

W kończącym się 2021 roku na warszawski rynek trafiło 344 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej, między innymi Fabryka Norblina na warszawskiej Woli. Wielofunkcyjny kompleks składa się z części biurowej, gastronomicznej oraz rozrywkowej. Obiekt oferuje ok. 40 tys. mkw. powierzchni biurowej na wynajem klasy A. Najemcy mają do dyspozycji parking podziemny oferujący ok 770 miejsc postojowych zlokalizowanych na 3 kondygnacjach. Inwestorem jest Grupa Capital Park.

Na pograniczu Woli, Śródmieścia i Żoliborza powstaje kompleks biurowy Forest z ogólnodostępnym placem oraz terenami zielonymi. Najemcy biurowca będą mieli do dyspozycji loggie, przestronne balkony oraz tarasy na dachach. Biurowiec będzie oferował ok. 78 tys. mkw. powierzchni najmu. Kompleks złożony będzie z wieży o wysokości 120 metrów oraz kilku budynków o wysokości od 6 do 8 kondygnacji. Inwestorem jest HB Reavis.

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć najwyższego drapacza chmur w Warszawie – Varso Tower, który powstaje naprzeciwko Dworca Centralnego. Szklany wieżowiec będzie miał 310 metrów wraz z 80 metrową iglicą.  Inwestorem jest firma HB Reavis. Na wysokości 230 metrów będzie znajdować się ogólnodostępny panoramiczny taras widokowy. Kompleks biurowy będzie miał do  zaoferowania przyszłym Najemcom ok. 140 tys. mkw. komfortowej powierzchni biurowej i usługowej. Cały projekt Varso Place składa się z trzech oddzielnych budynków.

Państwowy Polski Holding Nieruchomości jest inwestorem dwóch obiektów biurowych, które zostaną oddane do użytku na przełomie 2021 i 2022 roku. Na warszawskim Muranowie, niedaleko stacji metra Dworzec Gdański, powstaje nowoczesny obiekt biurowo- handlowy Intraco Prime tuż przy starszym wieżowcu Intraco.  8 kondygnacyjny budynek dostarczy ok. 14 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Przeszklony budynek zaprojektowali architekci z konsorcjum dwóch biur: Juvenes i Pracowni Obsługi Inwestorów Pro-Invest. Druga inwestycja to trzyczęściowy kaskadowy biurowiec o nazwie Skysawa, powstający przy Ul. Świętokrzyskiej, tuż obok ronda ONZ. Dwie niższe części budynku zostały zakończone w połowie 2021 roku, zaś zakończenie 155 metrowej wieży planowane jest w połowie 2022 roku.

W Śródmieściu, niedaleko stacji metra Świętokrzyska został oddany do użytku wielokondygnacyjny biurowiec Central Point. Budynek to projekt inwestycyjny Immobel Poland. Do użytku Najemców zostanie oddane ponad 18 tys. mkw. powierzchni biurowej i 1 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Z kolei w Centralnym Obszarze Biznesu  przy Rondzie Daszyńskiego, firma Yareal powiększy swój flagowy kompleks biurowy Lixa. Powierzchnia biurowa powiększy się o dodatkowe 10 tys. mkw. Warto podkreślić, że firma wybuduje od podstaw elegancki pasaż miejski, z terenami zielonymi. Przejście będzie łączyło ul. Kasprzaka z ul. Giełdową.

Także przy Rondzie Daszyńskiego powstał 200 metrowy wieżowiec Warsaw Unit. Jest to najwyższy budynek biurowy w okolicy Ronda Daszyńskiego. Na łącznie 45 kondygnacjach powstało około 57 tys. mkw. Na parterze znajdują się lokale usługowe oraz gastronomiczne. Inwestorem jest firma Ghelamco.

Zapraszamy do kontaktu w celu poznania szczegółów na temat powyższych inwestycji.

 

The Bridge - najnowsza inwestycja Ghelamco

The Bridge to najnowszy projekt Ghelmaco.

Liczący 174 metry wieżowiec stanie u zbiegu ulicy Towarowej i Grzybowej, przy placu Europejskim.

The Bridge zaoferuje 47 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej.

Przewidywany termin zakończenia budowy The Bridge to koniec 2024 r.

#findoffice #inwestycje #biurowiecwarszawa #thebridge #inwestycja

Foto: Ghelamco

Warszawski rynek biurowy w 2019 i 2020 roku.

Jakie inwestycje biurowe zostały oddane do użytku w 2019 roku w Warszawie?

W ostatnich latach możemy zaobserwować bardzo dynamiczną aktywność inwestorów na rynku biurowym w Warszawie. W 2019 roku zostały oddane do użytku spektakularne inwestycje biurowe, jak Wola Retro (deweloper Develia, 24 500 m kw.), Moje Miejsce B1 (deweloper Echo Investment, 18 700 mkw.),

Generation Park Z (deweloper Skanska, 17 300 mkw.), Spark B (deweloper Skanska 15 700 mkw.),Vector+ (13 700 mkw.), The Park 6 (11 200 mkw.), oraz Nowa Rotunda, jeden z najbardziej znanych obiektów Warszawy (3 000 mkw.).

Padła również rekordowa w historii kraju transakcja wynajmu powierzchni biurowej, czyli najem przez bank MBank 45 600 mkw. w Mennica Legacy Tower (65 600 mkw.).

Rok 2019 kończymy więc w doskonałej kondycji na rynku nieruchomości komercyjnych.

Jakie inwestycje zostaną oddane do użytku w 2020 roku w Warszawie?

 Jaki będzie rok 2020 na rynku biurowym w Warszawie? Rok 2020 będzie kontynuacją oddawania do użytku kolejnych budynków biurowych, głównie na Woli oraz w Śródmieściu, takich jak; The Warsaw Hub (deweloper Ghelamco 70 000 mkw., 130 metrów wysokości), Skyliner (deweloper Karimpol, 43 000 mkw., 165 metrów wysokości), Widok Towers (deweloper S+B, 30 000 mkw. 95 metrów wysokości), Chmielna 89 (deweloper Cavatina, 45 500 mkw.), oddane zostaną do użytku Browary Warszawskie (deweloper Echo Investment, Biura przy Willi 15 000 mkw.), które są konceptem mixed – use, czyli skupiają przestrzeń biurową, mieszkalną oraz handlową. W 2020 roku planowane jest oddanie do użytku EC Powiśle (deweloper White Star i Tristan Capital Partners, 28 000 mkw. powierzchni biurowej, 15 000 mkw. powierzchni handlowo – usługowej i około 6 000 mkw. powierzchni mieszkalnej). W trakcie budowy jest także siedziba duńskiej firmy DSV na warszawskim Mokotowie (30 000 mkw.). W roku 2020 przewiduje się spowolnienie gospodarcze na światowych rynkach, co zaczynamy obserwować u naszego największego partnera handlowego – Niemiec, w jakim stopniu przełoży się to w kolejnym roku na rynek nieruchomości w Polsce trudno dzisiaj przewidywać, jednakże nowe inwestycje, które zostaną oddane do użytku w 2020 roku zostały już w większości skomercjalizowane i będą napędzały wskaźniki koniunktury rynku powierzchni komercyjnych.

Czy najemcy będą przeprowadzali się do nowych biur? Czy starsze bydynki biurowe będą pustoszeć?

Można zaobserwować taką sytuację. Nowe inwestycje, głównie na warszawskiej Woli, gdzie powstaje nowe centrum biurowe stolicy sprzyjają wędrówkom najemców. Konsekwencją tego jest i będzie migracja firm między budynkami i dzielnicami. Przykładami największych transakcji mogą być bank MBank, który zajmie 45 600 mkw. w budynku Mennica Legacy Tower oraz bank PKO BP, który przeprowadzi się do budynku Chmielna 89 i zajmie ponad 24 000 mkw.

Szukasz nowego biura w Warszawie?

Zapraszamy do kontaktu!

Find Office – najlepsze biura w Warszawie.

+48 600 517 335

+48 888 699 929

2020-03-01

Jakie inwestycje biurowe zostaną oddane do użytku w Warszawie latach 2020 - 2021?

Na koniec 2018 roku całkowite zasoby powierzchni biurowych na warszawskim rynku wyniosły 5,46 miliona mkw.

Był to rekordowy rok pod względem transakcji na rynku nieruchomości biurowych.

Rynek warszawski nie zwalnia tempa i najbliższe lata także zapowiadają się bardzo owocnie. Na stołecznym rynku kilkanaście wieżowców znajduje się w budowie. Najwięcej nowych inwestycji biurowych powstaje na warszawskiej Woli. Ze względu na dużą podaż drapaczy chmur, rejon ten nazywany jest Centralnym Obszarem Biznesu.

Przedstawiamy Wam największe i najciekawsze projekty biurowe.

W 2020 na mapie stolicy pojawią się niebotyki, takie jak: najwyższy budynek biurowy w Unii Europejskiej – Varso Tower, osiągnie wysokość 310 metrów (HB Reavis). W tym samym roku zostanie oddany do użytku Skyliner (Karimpol Group) liczący 195 metrów wysokości oraz nieco niższy budynek The Warsaw Hub 130 metrów (Ghelamco Poland).

W dawnej fabryce Norblina powstaje wielofunkcyjny projekt, łączący nowoczesną powierzchnie biurową z unikalną ofertę handlową, w której znajdą się liczne kawiarnie, restauracje oraz kameralne butiki, inwestorami są Grupa Capital Park oraz Madison International Realty. Obiekt zostanie oddany do użytku na początku 2021 roku.

W tym samym roku zostaną oddane jeszcze dwa biurowce klasy A, Warsaw UNIT (Ghelamco) oraz Generation Park Y (Skanska).

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wynajmem powierzchni biurowej w powyższych inwestycjach, zapraszamy do kontaktu z nami.

Przygotujemy ofertę dopasowaną dla potrzeb Państwa firmy.

Zapraszamy do kontaktu:

e- mail: biuro@find-office.pl

Telefon:

+ 48 888 699 929;

+ 48 600 517 335

Biuro w zabytkowej kamienicy w Centralnym Obszarze Biznesu

Zakończył się proces rewitalizacji zabytkowej kamienicy z początku XX wieku. Przekształcono ją w nowoczesny biurowiec, klasy A+,spełniający najwyższe standardy.

Przedwojenna kamienica przy ul. Poznańskiej, znana jest również pod nazwą Kamienica Zyberta. Konstrukcja gmachu rozpoczęła się w 1903 roku i trwała 1 rok. Ciekawostką jest, że w latach 1945-1958 mieszkał tu i tworzył wybitny warszawski poeta Miron Białoszewski.

Po rewitalizacji budynek oferuje 3600 mkw powierzchni biurowej oraz 500 mkw powierzchni handlowej. Zapewniając także 21 miejsc parkingowych w garażu podziemnym.

2019-03-28

Źródło: urbanity.pl

 

Nadchodzący trend - specjalizacja coworkingów !

Do Polski wchodzi nowy trend -specjalizacji coworkingów.

Duże sieci elastycznych biur, dopiero zaczynają tworzyć przestrzenie ukierunkowane pod konkretnych użytkowników. Na razie tematyczne biura, powstają w przestrzeniach butikowych.

W Warszawie istnieją już coworkingi jak colegal, czyli elastyczne powierzchnie tylko dla prawników. Na warszawskim Wilanowie, powstał niedawno coworking– rodzicielski. Oprócz elastycznej powierzchni biurowej,  pracujące zawodowo mamy, mogą skorzystać z usług opieki nad dziećmi. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można połączyć dwie sfery życia.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, tego typu rozwiązaniami.

2019-03-20

Warszawa prezentuje się na targach MIPIM. 

Warszawa prezentuje się na targach MIPIM.
Podczas tegorocznych targów inwestycyjnych w Cannes Warszawa zaprezentowała swoje plany rozwoju. Na targach odbyła się premiera raportu na temat potencjału inwestycyjnego oraz sytuacji na rynku nieruchomości w stolicy – „Warsaw your place to invest”.
Warszawa to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania w Europie, co potwierdzają prestiżowe międzynarodowe rankingi, w tym m.in. przygotowany przez Financial Times (serwis fDi Markets), który plasuje Warszawę na 3. miejscu wśród najbardziej przyjaznych biznesowi miast przyszłości w Europie 2018/2019. Z kolei w najnowszym rankingu fDi Magazine, stolica już po raz trzeci została uznana liderem wśród polskich miast przyszłości 2019/2020. Trzymamy kciuki za nowe inwestycje biurowe w Stolicy.

źródło: NowaWarszawa

2019-03-13

 

 

Inspirujące biuro

Google projektując swoje biura dba o samopoczucie swoich pracowników. W warszawskim wieżowcu przy ul. Emilii Plater, na kilku piętrach, pracownicy mają do dyspozycji m.in. swoją własną restaurację z widokiem na Pałac Kultury i Nauki, siłownię, karuzelę, pokój gier czy pokoje do spania.

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/google-warszawa-odwiedzilismy-biuro-technologicznego,4978036,artgal,t,id,tm.html?fbclid=IwAR1r4h20bo16YgJ_nZgfGojPIOnqviaHRhw-JCJW7X8BPjEjEjCn2f-UUUE

2019-03-05

Wysoki popyt na biura w Warszawie

Popyt na powierzchnie biurowe w Warszawie utrzymuje się na wysokim poziomie, czego wynikiem jest rekordowy wolumen transakcji najmu w 2018 roku, który wyniósł 858 000 mkw.

Warto dodać, że wskaźnik powierzchni niewynajętej na koniec 2018 roku wyniósł 8,7%, co stanowi najniższą wartość od 2012 roku.

 

2019-02-26

Nowe dwa wieżowce na warszawskiej Woli

Warszawski skyline w najbliższych latach może wzbogacić się o dwie wieże. Wola Tower może mieć 200 metrów wysokości oraz niższy niebotyk 132 metrów wysokości.

 

 

 

2019-03-01